Football Fixtures Friday 11th – Thursday 17th August 2018.

Friday 11th August

English Premier League

20:45     Arsenal V. Leicester City

Scottish Premiership

20:45     Partick Thistle V. Celtic

Saturday 12th August

English Premier League

13:30     Watford V. Liverpool

16:00     Chelsea V. Burnley

16:00     Crystal Palace V. Huddersfield Town

16:00     Everton V. Stoke City

16:00     Southampton V. Swansea City

16:00     West Bromwich Albion V. Bournemouth

18:30     Brighton and Hove Albion V. Manchester City

English Football League – Championship

16:00     Barnsley V. Ipswich Town

16:00     Birmingham City V. Bristol City

16:00     Brentford V. Nottingham Forest

16:00     Cardiff City V. Aston Villa

16:00     Derby County V. Wolverhampton Wanderers

16:00     Hull City V. Burton Albion

16:00     Leeds United V. Preston North End

16:00     Millwall V. Bolton Wanderers

16:00     Reading V. Fulham

16:00     Sheffield Wednesday V. Queens Park Rangers

18:30     Middlesbrough V. Sheffield United

English Football League – League One

16:00     AFC Wimbledon V. Shrewsbury Town

16:00     Blackburn Rovers V. Doncaster Rovers

16:00     Blackpool V. MK Dons

16:00     Bristol Rovers V. Peterborough United

16:00     Gillingham V. Bradford City

16:00     Northampton Town V. Fleetwood Town

16:00     Oxford United V. Portsmouth

16:00     Plymouth Argyle V. Charlton Athletic

16:00     Rochdale V. Scunthorpe United

16:00     Rotherham United V Southend United

16:00     Walsall V. Oldham Athletic

English Football League – League Two

16:00     Barnet V. Luton Town

16:00     Cambridge United V. Carlisle United

16:00     Cheltenham Town V. Crawley Town

16:00     Colchester United V. Stevenage

16:00     Crewe Alexandra V. Newport County

16:00     Grimsby Town V. Coventry City

16:00     Lincoln City V. Morecambe

16:00     Mansfield Town V. Forest Green Rovers

16:00     Notts County V. Chesterfield

16:00     Port Vale V. Wycombe Wanderers

16:00     Swindon Town V. Exeter City

16:00     Yeovil Town V. Accrington Stanley

Scottish Premiership

16:00     Hamilton Academical V. Dundee

16:00     Kilmarnock V. Heart of Midlothian

16:00     Rangers V. Hibernian

16:00     Ross County V. Aberdeen

16:00     St. Johnstone V. Motherwell

Scottish Championship

16:00     Brechin City V. Livingston

16:00     Dundee United V. Queen of the South

16:00     Dunfermline Athletic V. Inverness Caledonian Thistle

16:00     Falkirk V. Dumbarton

16:00     Morton V. St. Mirren

Scottish League One

16:00     Airdrieonians V. Arbroath

16:00     Ayr United V. Forfar Athletic

16:00     East Fife V. Alloa Athletic

16:00     Queen’s Park V. Albion Rovers

16:00     Raith Rovers V. Stranraer

Scottish League Two

16:00     Clyde V. Annan Athletic

16:00     Cowdenbeath V. Edinburgh City

16:00     Montrose V. Stenhousemuir

16:00     Peterhead V. Elgin City

16:00     Stirling Albion V. Berwick Rangers

Sunday 13th August

English Premier League

14:30     Newcastle United V. Tottenham Hotspur

17:00     Manchester United V. West Ham United

English Football League – Championship

14:30     Norwich City V. Sunderland

English Football League – League One

16:00     Wigan Athletic V. Bury

Tuesday 15th August

English Football League – Championship

20:45     Barnsley V. Nottingham Forest

20:45     Birmingham City V. Bolton Wanderers

20:45     Brentford V. Bristol City

20:45     Cardiff City V. Sheffield United

20:45     Derby County V. Preston North End

20:45     Hull City V. Wolverhampton Wanderers

20:45     Leeds United V. Fulham

20:45     Middlesbrough V. Burton Albion

20:45     Millwall V. Ipswich Town

21:00     Reading V. Aston Villa

English Football League Trophy

20:00     Plymouth Argyle V. Chelsea

20:00     Rotherham United V. Manchester City

20:45     Cheltenham Town V. Swansea City

20:45     Luton Town V. Tottenham Hotspur

20:45     Notts County V. Everton

20:45     Swindon Town V. West Ham United

Wednesday 16th August

English Football League – Championship

20:45     Norwich City V. Queens Park Rangers

20:45     Sheffield Wednesday V. Sunderland

English Football League Trophy

20:45     Portsmouth V. Fulham

UEFA Europa League Qualifying Leg 1

19:00     FC Utrecht V. Zenit St Petersburg

Thursday 17th August

UEFA Europa League Qualifying Leg 1

19:00     Apollon Limassol V. FC Midtjylland

19:00     BATE Borisov V. FC Oleksandria

19:00     Dinamo Zagreb V. Skenderbeu Korce

19:00     FK Krasnodar V. Crvena Zvezda

19:45     FH Hafnarfjördur V. Sporting Braga

20:00     PAOK Salonika V. Östersunds FK

20:00     Vardar V. Fenerbahçe

20:15     Viktoria Plzen V. AEK Larnaka

20:30     CASHPOINT SCR Altach V. Maccabi Tel Aviv

20:30     Ludogorets Razgrad V. Suduva

20:30     Panathinaikos V. Athletic Club

20:45     Ajax V. Rosenborg

20:45     Club Brugge V. AEK Athens

20:45     Domzale V. Marseille

20:45     Legia Warsaw V. Sheriff Tiraspol

20:45     Milan V. Shkendija

20:45     NK Osijek V. FK Austria Wien

20:45     Viitorul Constanta V. FC Red Bull Salzburg

21:00     Partizan Belgrade V. Videoton

21:05     Everton V. Hajduk Split

21:30     Marítimo V. Dynamo Kyiv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *